Zlato za Vuković u Portugalu

Posljednji Europski kadetski kup održao se u Coimbri, gdje su naši natjecatelji osvojili zlato i broncu. Zlato je osvojila Helena Vuković dok je broncu osvojio Marcel Škalec.

U kategoriji preko 70kg, Helena Vuković bila je bolja u borbi za zlato protiv Annalise Calagreti (ITA). Do finala je pobjedila Luciu Perez Gomez (ESP), Martinu Cocco (ITA) i Anastasiiu Iliushkinu (RUS).

Marcel Škalec je u borbi za broncu u kategoriji preko 70kg pobjedio predstavnika Španjolske Carlosa Reboreda Diega. Tokom dana upisao je po poraz i pobjedu, bolji je bio od Sagia Haila (ISR), dok je poražen od Arutuiana Babluinana (RUS).

Lorena Štengl osvojila je peto mjesto -70kg.

Na Europskom juniorskom kupu u Leibnitzu Tihea Topolovec ostala je nadomak medalje u kategoriji -52kg, dok je Dominik Družeta zauzeo sedmo mjesto u kategoriji -81kg.