Seniorske i juniorske medalje u Bratislavi i Paksu

Tijekom vikenda su se održali seniorski Europski kup u Bratislavi (SVK) te juniorski Europski kup u Paksu (HUN). Hrvatske judoke su osvojile četiri medalje, po dvije na oba natjecanja.

Na Europskom kupu za seniore u glavnom gradu Slovačke, najuspješnija hrvatska judašica je bila Ivana Maranić (do 78 kg), koja je osvojila brončanu medalju. Buga Kovač (do 63 kg) je završila na petom, a Ana Kokeza (do 63 kg) na sedmom mjestu, dok je Beata Guszak ostala bez plasmana.

U muškoj konkurenciji srebrnu medalju je osvojio Ivan Čović (preko 100 kg), dok su Danijel Kapac i Stjepo Roko (obojica do 73 kg) ostali bez plasmana, nakon što su izgubili svoje druge borbe od budućih finalista turnira.

Za to vrijeme, u Paksu se održao juniorski Europski kup na kojem je brončanu medalju osvojila Tihea Topolovec (do 52 kg), a srebrnu medalju Marko Kumrić (do 90 kg). Lea Gobec (preko 78 kg) je bila peta, Sara Matijević (do 48 kg) i Karla Prodan (do 70 kg) sedme, a Luka Miloš (do 100 kg) je zauzeo 9. mjesto.

Nastupili su još Anja Kovačević (do 52 kg), Martina Žarković (do 52 kg), Katarina Lucija Vuković (preko 78 kg), Ivo Kovačević (do 66 kg), Tino Šundov (do 66 kg), Luka Vujević (do 73 kg), Dino Strmotić (do 73 kg) i Lovre Vrlić (do 81 kg).