Od 18 prvaka Hrvatske samo tri nisu «sa mora»

Podsused je u subotu 15. listopada ugostio prvenstvo Hrvatske za judoke do 16 godine (mlađi kadeti), a uvjerljivo najviše zlata su osvojili članovi klubova iz priobalne Hrvatske.

Mladi judaši i judašice, do 16 godine starosti, natjecali su se u Podsusedu na Prvenstvu Hrvatske 2016. godine. U konkurenciji mlađih kadetkinja dva zlata su osvojile članice Solina i to Anica Bubić (do 40 kg) te Ana Viktorija Puljiz (do 44 kg).

Mihaela Đuho je prvakinja Hrvatske u kategoriji do 48 kg (Dubrovnik 1966), dok je Lana Drobac (Split) bila najbolja u kategoriji do 52 kg. Jedino zlato u ženskoj kategoriji za «kontinentalce» je osvojila Lara Cvjetko (Lika Zagreb, do 57 kg).

Lucija Glumac je uzela zlato za Pujanke (do 63 kg), a Lena Galjuf (Župa Dubrovačka) u kategoriji do 70 kg, dok je preko 70 kg najbolja u Hrvatskoj Nika Perišić (Kaštela).

Kod mlađih kadeta, Marko Tomašević (Dubrovnik 1966) je najbolji u kategoriji do 38 kg, a Nikola Zorotović (do 42 kg) za Kaštela. Petar Krištofić (Lika Zagreb) je osvojio zlato u kategoriji do 46 kg, dok je Timon Perić (Mladost Osijek) najbolji u kategoriji do 50 kg.

Još jedno zlato Solinu donio je Gabrijel Duvnjak (do 55 kg), a Leon Đapić (Ura nage) je osvojio zlato do 60 kg. Solin slavi i zlato Augustina Markovića (do 66 kg), kao i Brune Katića (preko 81 kg).

Marko Džin (Istarski borac Pula) najbolji je u kategoriji do 73 kg, dok je zlato u kategoriji do 81 kg uzeo Roberto Raca (Dalmacijacement).

Čestitke svim natjecateljima i natjecateljicama!