Ivana Maranić osvojila broncu u Bugarskoj, Družeti dvije pobjede u Portugalu

Početak veljače je donio i nastupe hrvatskih judoka u Bugarskoj i Portugalu. Najveći uspjeh ostvarila je Ivana Maranić (preko 78 kg) koja je osvojila brončanu medalju!

Hrvatsku su u glavnom gradu Bugarske, Sofiji, predstavljale Maja Blagojević (do 63 kg), Karla Prodan (do 78 kg) i Ivana Maranić.

Blagojević je već u prvom kolu išla na Japanku Sato, a buduća pobjednica turnira Sato, slavila je ipponom. Prodan je za protivnicu imala Nizozemku Groenwold, a iako je naša predstavnica upisala wazari, Nizozemka je slavila ipponom i otišla sve do polufinala.

Ivana Maranić je slavila u tri od četiri nastupa i upisala vrijednu brončanu medalju. U prvom kolu je ipponom pobijedila Ruskinju Lapšinu, a zatim u «golden scoreu» Ukrajinku Kalaninu (kazne 1-2). U polufinalu je išla na Japanku Tomitu te izgubila (ippon). U borbi za treće mjesto wazarijem je svladala Turkinju Karu i tako osvojila medalju u Bugarskoj.

U Portugalu je nastupio Dominik Družeta (do 81 kg) te upisao pobjede u prva dva nastupa. U prvom kolu je ipponom prošao Gruzijca Mchedlishvilija, kao i domaćeg predstavnika Martinha nakon samo 53 sekunde borbe. U trećem kolu jači je bio Brazilac Penalber, koji je ipponom otišao u četvrtfinale te sve do kraja, osvojivši zlatnu medalju.