Hrvatskoj bronca uz dominaciju Francuza i Rusa prvog dana Europskog prvenstva

Zagreb je ugostio najbolje judo veterane Europe na Europskom veteranskom prvenstvu koje se od 15. do 18. lipnja održava u Domu sportova. Prvog dana natjecanja najviše medalja osvojili su Francuzi i Rusi, a medalju za Hrvatsku donio je Borivoj Crnković.

Veliki interes za Europsko veteransko prvenstvo pokazuje se kroz čak 870 prijavljenih iz 33 države diljem Europe. Tako će na tatamije Doma sportova izaći 741 judaš i 129 judašica, koji će se u 11 dobnih kategorija boriti za naslove europskih prvaka.

Prvog dana natjecanja, Francuzi su pokazali nadmoć i osvojili 26 medalja, od čega šest zlata, osam srebra i 12 bronci. Iza njih su bili ruski judaši sa 15 medalja, od čega šest zlata, pet srebra i četiri bronce.

Najuspješniji hrvatski judaš prvog dana bio je Borivoj Crnković, koji je u dobnoj skupini 8, te kategoriji do 81 kg, osvojio brončanu medalju! Crnković je do trećeg mjesta došao pobjedama (oba yuka) nad Koplychenkom (UKR) te Haringom (AUT).

Rade Krnjega (dobna skupina 7, kategorija do 90 kg) završio je na petom mjestu, nakon što u borbi za broncu nije uspio svladati Guerreira (POR). Prije toga je slavio ipponom protiv Petroviča (SLO), a u polufinalu izgubio (yuko 1-3) od Banija (ITA).

U petak 16. lipnja natjecanje se nastavlja kvalifikacijama u 9.30 sati, svečano otvorenje je na rasporedu u 15.30 sati, a finalni blok od 16.00 sati.