Zagrebaši prvi sa osam medalja na PH, JK Kaštela osvojio sedam, a JK Samobor šest medalja

Prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke u Splitu je pokazalo raznolikost hrvatskog juda. Od iskusnih imena, uspješnih povratnika na tatami, sve do novih nada i nadolazećih imena.

Uz četiri zlatne medalje, judaši i judašice JK Zagreb, osvojili su još jedno srebro i tri bronce, te su sa osam medalja završili ovogodišnje Prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke kao najuspješniji klub. Iza njih je sa sedam medalja (jedno zlato, četiri srebra i dvije bronce) JK Kaštela, dok je JK Samobor iz Splita otišao sa dva srebra i četiri bronce.

Devet klubova je osvojilo zlatne medalje, a nakon Zagreba, sa po dva zlata su se svrstali JK Istarski borac iz Pule te AJK Student iz Splita. Najviše 5. mjesta imaju JK Kaštela (pet judoka), kao i 7. mjesta (sedam judoka).

U muškoj konkurenciji najuspješniji je bio JK Kaštela s jednim zlatom, tri srebra, jednom broncom te tri peta mjesta i četiri sedma mjesta, dok je 2. bio AJK Student iz Splita osvojivši dva zlata i dvije bronce, uz jedno peto mjesto i dva sedma mjesta. JK Istarski borac iz Pule (dva zlata, jedno srebro i dva peta mjesta) je na trećem mjestu.

U ženskoj konkurenciji JK Zagreb je osvojio tri zlatne medalje, a JK Solin po jedno zlato, srebro i broncu. Po jedno zlato su osvojile članice JK Black Belt iz Zagreba, JK Dalmacijacement iz Kaštela te JK Panda iz Zagreba. Judašice JK Samobora su osvojile jedno srebro i četiri bronce, uz jedno sedmo mjesto.

U kategoriji do 48 kg, zlatna je bila Nina Cvjetko (JK Black Belt), srebrna Matea Svečnjak (JK Samobor), a brončane Tea Kušanić (JK Samobor) i Petra Đurković (JK Konavle Cavtat).

U kategoriji do 52 kg, zlatna je bila Ana Viktorija Puljiz (JK Solin), srebrna Ena Ninčević (JK Pujanke), a brončane Elena Pleša (JK Pinky) i Tena Pšeničnjak (JK Profectus Samobor).

U kategoriji do 57 kg, zlatna je bila Tena Šikić (JK Zagreb), srebrna Anica Bubić (JK Solin), a brončane Tea Kušanić (JK Samobor) i Petra Pandža (JK Samobor).

U kategoriji do 63 kg, zlatna je bila Katarina Krišto (JK Dalmacijacement), srebrna Iva Oberan (JK Župa Dubrovačka), a brončane Sara Šančić (JK Samobor) i Lara Kopčić (JK Vinkovci).

U kategoriji do 70 kg, zlatna je bila Lucija Babić (JK Zagreb), srebrna Anđela Violić (JK Dubrovnik 1966), a brončane Marta Vrlić (JK Solin) i Ivana Mandarić (JK Split).

U kategoriji do 78 kg, zlatna je bila Lea Gobec (JK Zagreb), srebrna Mia Mihovilović (JK Kaštela), a brončana Maja Franić (JK Kaštela).

U kategoriji preko 78 kg, zlatna je bila Ivana Maranić (JK Panda), srebrna Ivana Šutalo (JK Dubrovnik), a brončane Helena Vuković (JK Profectus Samobor) i Katarina Lucija Vuković (JK Profectus Samobor).

Kod seniora, u kategoriji do 60 kg, zlatnu medalju je osvojio Nikola Zorotović (JK Kaštela), srebrnu Dani Klačar (JK Istarski borac Pula), a brončane medalje Nikola Vdović (JK Zagreb) i Lovro Lacković (JK Panda).

U kategoriji do 66 kg, zlatnu medalju je osvojio Robert Klačar (JK Istarski borac Pula), srebrnu Roko Škomrlj (JK Kaštela), a brončane medalje Mauricio Bratičević (JK Ura nage) i Marin Medvidović (JK Solin).

U kategoriji do 73 kg, zlatnu medalju je osvojio Stjepo Roko (JK Dubrovnik 1966), srebrnu Marin Franušić (JK Zagreb), a brončane medalje David Pušić (JK Gladijator) i Dominik Rožić (JK Solin).

U kategoriji do 81 kg, zlatnu medalju je osvojio Dominik Družeta (JK Istarski borac Pula), srebrnu Marin Vujić (JK Kaštela), a brončane medalje Dominik Sumpor (JK Zagreb) i Oliver Makarović (JK Zagreb).

U kategoriji do 90 kg, zlatnu medalju je osvojio Tin Straža (JK Zagreb), srebrnu Josip Šančić (JK Samobor), a brončane medalje Josip Bulić (JK Dubrovnik 1966) i Mario Hitzhaler (JK Lika Zagreb).

U kategoriji do 100 kg, zlatnu medalju je osvojio Zlatko Kumrić (AJK Student), srebrnu Domagoj Bratinčević (JK Kaštela), a brončane medalje Frane Vukičević (AJK Student) i Ardian Sufaj (JK Dubrovnik 1966).

U kategoriji preko 100 kg, zlatnu medalju je osvojio Marko Kumrić (AJK Student), srebrnu Marcel Škalec (JK Profectus Samobor), a brončane medalje Ante Vladimir Batinić (JK Kaštela) i Luka Miloš (AJK Student).