Jelena Brešković brončana na IBSA Europskom prvenstvu

Od 2.-4. rujna Italija je domaćin IBSA Europskog prvenstva za slijepe i slabovidne osobe, a Jelena Brešković je već prvog dana natjecanja osvojila medalju za Hrvatsku.

Brešković je nastupila u kategoriji -57kg te upisala pobjede protiv predstavnice Ukrajine Liudmyle YAKMYMCHUK i Ramone BRUSSIG (GER). Porazi su usljedili protiv Yeynep CELIK (TUR) i Inne SYCH (UKR).

„Ovo je prvi puta da sam osvojila medalju na IBSA Europskom prvenstvu u konkurenciji seniora, što je zapravo velika stvar za mene i jednostavno sam presretna. Do sada nisam uopće bila svjesna koliko sam snažna. Judom sam se počela baviti prije 12 godina i sada ovdje osvajam brončanu medalju kao vjerojatno najmlađa natjecateljica na IBSA Europskom prvenstvu. Slijedeće natjecanje je u Azerbajdžanu gdje će se održati IBSA Svjetsko prvenstvo te se istome veoma radujem

Osvojivši brončanu medalju na IBSA Europskom prvenstvu ujedno je bio i povijesni rezultat za 19-godišnju natjecateljicu Judo Kluba „Kaštela“.

U Cagliari, na Sardiniju Jelena je otputovala uz pratnju trenera Antu Batinića.

Podsjećam da je samo prije dva mjeseca u Helsinkiju (Finska) Jelena osvojila zlatnu medalju na Europskim Para Igrama Mladih te tako ponovila uspjeh iz 2019. godine kada se također popela na najviše postolje.