KRNJETA EUROPSKI VETERANSKI PRVAK, SVEUKUPNO ČETIRI MEDALJE ZA HRVATSKU U SLOVENIJI

Na sat vremena vožnje od Zagreba u Podčetrteku se od 6. – 10. lipnja održava Europsko prvenstvo za veterane na kojemu je nastupilo 658 judaša i judašica iz 37 različitih država.

66-godišnji Zagrepčanin Rade KRNJETA okrunio se titulom Europskog prvaka u kategoriji -90kg M8. Danijela MALTAR i Borivoj CRNKOVIĆ osvojili su srebro, dok je Goran GAGULA osvojilo brončanu medalju.

Rade KRNJETA u finalu kategorije -90kg pobijedio je Portugalca Joaquima GUERREIRA, a u polufinalu pobjeđuje Wolfganga HINTERLEITNERA (GER).

Danijela MALTAR u kategoriji -70kg F4 upisala je po poraz i pobjedu. Bolja je bila od Andree WEBER (GER), a poraz je upisala protiv Simone GLENZ.

Srebrnu medalju osvojio je i Borivoj CRNKOVIĆ koji se borio u kategoriji -81kg M9. Crnković je do finala došao pobjedama protiv Janeza LAHA (SLO) i Benaouda BOUAMRE (FRA), dok ga u finalu pobjeđuje Nizozemac Jos WENNEKERS.