Kadeti osvojili 3 medalje na ECup-u u Szczyrku (POL)

Prošlog vikenda 21. - 22. svibnja paralelno sa ECup-om u Orenburgu i sa EJU Referee/Coach seminarom, u Poljskoj se održavao Europski kup u uzrastu kadeta. Kadeti su nastavili odličan niz u kojem smo se već navikli da se vraćaju sa medaljama u Hrvatsku sa Europskih kupova. Medalje su osvojili Brigita MATIĆ (JK PUJANKE - Split), Ivan GRUBIĆ (JK SOLIN) i Matej GRUBIŠA (JK ISTARSKI BORAC - Pula).

U kategoriji -70kg nastupila je Brigita Matić i osvojila brončanu medalju. Matić je do još jedne medalje sa Europskog kupa došla pobjedama nad M.KAZIMIERCZAK (POL), J.SNIPPE (NED), V.WAWER (POL), I.SIROKI (HUN), M.ŠARIĆ (CRO) i sa jednim porazom od prestavnice Njemačke L.HOFFMANN.

Član JK SOLIN, Ivan Grubić osvojio je također brončanu medalju. Borio se u kategoriji -81kg i bio bolji od S.D ANGELO (ITA), T.GOERLITZ (GER), K.SAADATOV (UKR), Z.OHAT (HUN) i izgubio je od Rusa I.NAGOEV.

Matej Grubiša nastupio je u +90kg gdje smo već navikli da osvaja medalje na Europskim kupovima. Grubiša je osvojio brončanu medalju pobjedama protiv M.GOLEBIEWSKI (POL), S.SERRA (ITA), B.BOUIZGARNE (GER), K.HERMANN. Izgubio je polufinalnu borbu od Ukrajinca S.ZVERYEV.

Plasmane su još ostvarili Roko Stjepo (5.mjesto, JK DUBROVNIK 1966), Višnja Rajčić (5.mjesto, JK PUJANKE), Monika Šarić (5.mjesto, JK PUJANKE).

Kadeti ostaju dva dana na trening kampu u Poljskoj.

Hrvatski Judo Savez čestita svim natjecateljima!