Bekić brončana u Istanbulu, Katić i Kokeza u Paksu

Ovog vikenda paralelno sa World Cup-om u San Salvadoru, održava se Europski kup za seniore u Istanbulu i Europski kup za juniore u Paksu. Osvojene su 3 odličja, od toga jedna brončana u Istanbulu, te dvije brončane u Paksu.

Andrea Bekić (-57kg, JK "ZAGREB") osvojila je brončanu medalju na ECup-u u Istanbulu. Bekić je do svoje druge medalje sa ECup-a ove godine došla pobjedama nad Sevim GAYRETLI (TUR), Eva ERLEBACH (SUI), Evelyne TSCHOPP, te je upisala poraz od Larisse CSATARI (SUI). Bekić je u svibnju osvojila srebro na ECup-u u Orenburgu (RUS).

Plasmane su Istanbulu ostvarili Nikolina Šimunić (-52kg, 5.mjesto), Vesna Beljić (-63kg, 5.mjesto).

U Paksu, u Mađarskoj se održava juniorski ECup na kojem su Ana Kokeza (-57kg, JK "PUJANKE" - Split) i Jurica Katić (-100kg, JK "PANDA" - Zagreb) osvojili brončane medalje. Kokeza je u najbrojnijoj ženskoj kategoriji (43) broncu osvojila pobjedama nad A. CHERNETSKA (UKR), S. KAISER (GER), K. LEUTRIME (ALB), D. JAGGI (SUI), N. OZERLER (TUR), te je nažalost upisala poraz L. OHAI (ROU).

Jurica Katić u nešto manje brojnijoj kategoriji, ali ništa manje kvalitetnoj, svoju brončanu medalju osvojio pobjedama nad M. WEIL (GER), P. OGLINDA (MDA), J. FONSECA i jednim porazom u polufinalnoj borbi od kasnije osvajača zlatnog odličja G. GEIER (AUT).