Barbara Matić 5. na SP-u u Cape Town-u!

Članica splitskih "Pujanki" Barbara Matić jednostavno nas ne prestaje impresionirat svojim rezultatima. Ovog puta Matić je zauzela 5.mjesto na ovogodišnjem Svjetskom Juniorskom prvenstvu koje se održava u Cape Town-u (JAR).

Matić je do 5.mjesta u kategoriji -70kg došla pobjedama nad Karolinom TALACH (POL), Amy LIVSEY (GBR), Fanny Estelle POSVITE (FRA), a nažalost je upisala poraze od Rong CHEN (CHN) i Lise SCHNEIDER (GER). Barbara Matić je ranije u rujnu osvojila brončanu medalju na Europskom juniorskom prvenstvu u Lommelu.

Dan prije njena klupska kolegica Ana Kokeza, zauzela je 7.mjesto u kategoriji -57kg. Kokeza je bila bolja od Batzul ALTAI (MGL), Melisse BUDIARTO (AUS) i upisala je poraze od Sanne VERHAGEN (NED) i Tugbe ZEHIR (TUR).

Judašice iz Splita su tek prva godina juniorskog uzrasta i već su briljirale na svjetskoj juniorskoj sceni. Hrvatski judo treba i može biti ponosan na ovakve rezultate koji rade naši natjecatelji proteklih godina od uzrasta kadeta pa do seniora.

Sutra očekujemo nastup Jurice Katića (-100kg) i Ivane Šutalo (+78kg).

Hrvatski Judo Savez čestita na ostvarenom uspjehu!