Maurović i Matić zlatni u Zagrebu

U nedjelju, drugog dana natjecanja, mogli smo vidjeti fantastične nastupe naših natjecatelja. Za one najbolje pobrinuli su se osvajanjem zlatnog odličja, Boris MAUROVIĆ (JK Istarski borac - Pula) i Brigita MATIĆ (JK Pujanke - Split), a broncu je osvojila Tina Radić (JK Split).

Maurović je osvojio zlatnu medalju u kategoriji -73kg, protiv Idan VARDI-a (ISR). Maurović je na putu do finala bio bolji od Atille SZEP (ROU), Aleksandra GORANOVA (BUL), Gabora SARHEGYIA (HUN) i Barbanasa BEVIZA (HUN). U kategoriji je nastupilo 44 natjecatelja.

Svoju drugu zlatnu medalju u kategoriji -70kg, osvojila je Brigita Matić. Finalnu borbu pobjedila je Saru TINTOR iz Srbije. Također je u eliminacijskim borbama pobjedila Marie-Eve GAHIE (FRA), Petru NAGY (HUN), Sabrinu OCCHIALINI (ITA) i Dorit LEINICH iz Austrije.

U kategoriji +70kg brončanu medalju je osvojila Tina Radić, članica JK Split. Radić je pobjedila Francescu RUSSO (ITA), Tjasu SALAMUN, Mariju STOZNIC (MNE), Teodoru ENEVU (BUL) i Saru RATKOVIC (SRB). Nažalost upisala je poraz od Emese KARPATI iz Mađarske.

Plasmane su još ostvarili Stipe RAJČIĆ (5.mjesto; -90kg; JK Solin), Višnja RAJČIĆ (5.mjesto; -57kg; JK Pujanke), Dora MIHALJEVIĆ (7.mjesto; -57kg; JK Solin).

7. Kup koji se održao u Zagrebu u subotu, svečano su otvorili predsjednica saveza Sanda Čorak i Ministar obrazovanja, znanosti i sporta dr.sc. Željko Jovanović. Na natjecanju su također prisustvovali predsjednik HOO-a Zlatko Mateša, asistent predsjednika IJF-a Maks Dimov, te mnogi drugi uglednici.

Hrvatski judo savez čestita natjecateljima na ostvarenom plasmanu!