Kadetkinje osvojile medalje u Španjolskoj

Paralelno sa seniorskim Prvenstvom Hrvatske za seniore, ovog vikenda održao se Europski kup za kadete na jugu Španjolske, točnije u Fuingeroli.

Medalje su osvojile članice JK Pujanki, Višnja Rajčić i Matea Borozan.

U kategoriji -57kg Rajčić je osvojila srebrnu medalju pobjedama nad Patriciom ROBLES (ESP), Christianom FONSECA (POR), Marine ESTEVES (POR), te je nažalost u finalnoj borbi upisala poraz od domaće predstavnice SACRISTIAN LANDABEREA.

Broncu je osvojila Borozan u kategoriji -70kg. Bila je bolja od FERNANDEZ SANCHE (ESP), Sabrine OCCHIALINI (ITA) i Jodie NEWELL (GBR). Nakon što je prvo kolo bila slobodna, poražena je od Lauren HAWKINS (GBR).

Plasmane su još ostvarili Marino Lukenda (-73kg - 5.mjesto), Ivana Mandarić (-63kg - 7.mjesto) i Ivo Kovačević (-55kg - 7.mjesto).

Hrvatski judo savez čestita natjecateljima na ostvarenom uspjehu !