Kadetima dvije medalje u Rumunjskoj !

Paralelno sa Europskim prvenstvom u Chelyabinsku i Europskim kupom za juniore u Tarvisiu, održao se kadetski ECup u Pitestiu (ROU). Zlatnu medalju osvojila je Buga Kovač, a srebro Dominik Družeta.

Kovač je u kategoriji -63kg osvojila zlatno pobjedom u finalu protiv Chiare CARMINUCCI iz Italije. Do finala je bila bolja i od Teje TINTOR (SRB) i Chiare CACCHICONE (ITA).

U kategoriji -73kg Družeta je u finalu  "zaustavljen" od Josea BASILEA (BRA), te osvaja srebrno odličje. Na putu do finala pobjedio je Arsa MILIĆA (MNE), Lucasa LIMU (BRA), Filipa MOŠIĆA (SRB) i Almasa YERLIKOVA (KAZ).

Plasmane su također ostvarili: Mihael Topolovec (-66kg - 5.mjesto), Filip Ušić (-81kg - 5.mjesto) Sara Matijević (-48kg - 7.mjesto), Dora Mihaljević (-57kg - 7.mjesto), Matea Borozan (-70kg - 7.mjesto), Tina Radić (+70kg - 7.mjesto), Paulo Buterin (-55kg - 7.mjesto), Luka Duplančić - Maretić (-81kg -7.mjesto).

Hrvatski judo savez čestita natjecateljima na ostvarenim plasmanima !