Brigita Matić brončana na Svjetskom prvenstvu !

U Miami-u, gradu koji je poznat po zabavi i "beach party-u", ovog tjedna od 08. - 11.08. imao je priliku ugostiti najbolje kadete iz cijelog svijeta, odnosno 530 natjecatelja iz 77 država. Zahvaljujući Brigiti Matić i Hrvatska je našla svoje mjesto na postolju.

Matić je osvojila brončanu medalju u kategoriji -70kg. U borbi za broncu pobjedila je za minutu i 45sec. predstavnicu Venezuele Elvisar Rodriguez. Natjecanje je otvorila pobjedom u prvom kolu protiv Laure Buissnik (AUS), u drugom kolu bila je bolja od Courtney Read (RSA). U četvrtfinalu pobjeduje je Ruskinja Ekaterina Tokareva, ali se Brigita uspjela vratiti kroz borbu repasaža gdje je pobjedila Petru Oprešnik (SLO).

Borbu za medalju imao je i Lovro Kovač trećeg dana Svjetskog prvenstva sa konkurencijom od 44natjecatelja. Nakon 4minute u borbi za medalju kategorije -73kg bolji je bio Ruslan Godizov (RUS). L.Kovač ostvario je pobjede protiv Ilhjomona Farmonova (UZB), Joshue Revell (AUS), Davida Bouchera (CAN), Sobhana Rasuolia (IRI), ali je bolji od njega bio i Arso Milić (MNE).

U kategoriji -81kg Dominik Družeta završio je na 7.mjestu. Družeta je u prvom kolu pobjedio Yahora Varpayeu (BLR), nakon toga bio je bolji od predstavnika Malte Francesca Aufieria i Maximiliana Schneidera iz Austrije. U četvrtfinalu nije imao sreće sa ždrijebom te ga dočekuje aktualni svjetski i europski prvak Mikhail Igolnikov od kojeg Družeta gubi borbu iako je bio prvi natjecatelj u kategoriji koji je uspio povesti protiv Rusa. Družeta se nije uspio vratiti kroz borbu repasaža gdje ga je pobjedio Idan Vardi (ISR).

Buga Kovač nastupila je u kategoriji -63kg i upisala pobjedu protiv Kiane Figueroe (PUR) i poraz u drugom kolu od predstavnice Srbije Teé Tintor.

Natjecatelji su na SP otputovali uz pratnju Vladimira Preradovića i Deana Ilića.

Ovo je druga medalja sa Svjetskog kadetskog prvenstva za Hrvatsku. Onu prvu osvojila je Barbara Matić 2009. u Budimpešti koja je takoder bila brončanog sjaja. Nažalost mušku medalju još ćemo morati malo pričekati ali svakako su 5. i 7. mjesto Lovre i Dominika nešto sa čime moramo biti zadovoljni.

Hrvatski judo savez čestita natjecateljima na ostvarenom uspjehu !