I.Maranić osvojila broncu u Samsunu, Brigita u Sarajevu

U Turskoj odnosno Samsunu se održava Grand Prix, a u Sarajevu Europski kup. Jednako uspješni bili smo na oba natjecanja. Ivana Maranić osvojila je broncu u Turskoj, dok je Brigita Matić osvojila odličje istog sjaja u Sarajevu.

U borbi za broncu kategorije -78kg Maranić je bila bolja od Svitlane Tsimashenku (BLR). Upisala je pobjedu protiv Alane Kanteeve iz Rusije, ali i poraz od Nathalie Powell (GBR).

Ista kategorija ali u Sarajevu, Brigita je bila bolja u borbi za broncu protiv Anđele Telesmanić iz Dubrovnika. Matić je ranije pobjedila Sabinu Haračić (BIH), dok polufinale gubi od Caroline Kinnane (GBR).

Nadomak medalje u Sarajevu su ostale Josipa Sabo (-52kg - 5.mjesto) i Tena Šikić (-57kg - 5.mjesto)