Barbara Matić srebrna, Kumrić brončani na EP-u!

Srebro i bronca, Barbara Matić i Zlatko Kumrić, glavna su tema drugog dana Europskog juniorskog prvenstva u Bukureštu.

U finalnoj borbi, Barbara je poražena u golden score-u od predstavnice Nizozemske Sanne Lisa Van Dijke. Uz to što je zaista falilo malo sreće u finalu, ni ždrijeb nije bio puno bolji. Već u prvom kolu morala je na Ruskinju, Mariju Zolnikovu koju pobjeduje točno za minutu. Francuskinja Marie-Eve Gahie čekala je u drugom kolu Barbaru, ali i dočekala poraz vrlo ubrzo, izdržala je 12 sekundi duže nego Ruskinja. U četvrtfinalu je bila bolja od Michaelle Pollers (AUT), dok je u polufinalu upisala pobjedu protiv Ebony Drysdale-Daley (GBR).

Čekali smo, ali i dočekali, 15 godina od kada je osvojena posljednja muška juniorska medalja, davne 1999.godine kada se Saša Šafranić okrunio Europskom titulom. Danas u Bukureštu u kategoriji -100kg, za medalju se pobrinuo Zlatko Kumrić. Fantastičnim nastupom u borbi za broncu bio je bolji od Slobodana Đorđe iz Srbije. U prvom kolu bio je bolji od Gregorza Slabiaka (POL), a u drugom je pobjedio Ukrajinca Semena Rakitu. Poraz je usljedio u polufinalu od Rusa Niyaza Ilyasova koji je kasnije osvojio zlatno odličje.

Plasmane su ostvarili Buga Kovač (7.mjesto - 63kg) i Tihea Topolovec (7.mjesto - 52kg)