Bekić i B.Kovač do postolja u Sarajevu, Matić na korak do medalje na Grand Prixu

Na desetom jubilarnom izdanju Europskog kupa u Sarajevu naši natjecatelji još jednom su došli do same završnice. Ovog puta bronce su osvojile Andrea Bekić i Buga Kovač.

Bekić je borbi za broncu pobjedila Andreu Krisandovu iz Slovačke zahvatom držanja. U prvoj borbi kategorije do 52kg je poražena od osvajačice bronce sa posljednjeg SP-a Amandine Buchard iz Francuske, ali kroz borbe repasaža Bekić uspjeva doći do postolja. U repasažu je bila bolja od Mie Maksumić (BIH), Julie Scardone (GBR) i Selme Sejdniović (BIH).

U kategoriji -63kg Buga Kovač je do postolja došla u meču za broncu pobjedom nad Crnogorkom Ivanom Šunjević. Kovač je u prvom kolu bila bolja od predstavnice Rumunjske Andree Florian, dok je u drugom kolu pobjedila Marlies Priesner (AUT). Polufinalnu borbu gubi od Mirjane Milić (MNE).

Nadomak postolja u Sarajevu je ostao Bernard Azinović koji se vratio na strunjaču nakon duže stanke zbog povrede ramena. Azinović je poražen u borbi za broncu od Francuza Kamela Mohamedia. Sedmo mjesto osvojili su: Dominic Sumpor -73kg, Maja Blagojević i Ana Kokeza obje u kategoriji -63kg.

Paralelno sa Europskim kupom, održava se kvalifikacijski turnir za Olimpijske Igre u Tbilisiju. Na Grand Prixu u Gruziji bez medalje je ostala Barbara Matić.

U borbi za broncu kategorije -70kg, Matić je poražena od Linde Bolder (ISR). Matić je danas bila bolja od Szabine Gercsak (HUN), Marie Eve Gahie (FRA), dok polufinale gubi od Njemice Szaundre Diedrich. Iako bez medalje, Matić je dodala novih 60 bodova na Svjetskoj ranking ljestvici.

Uz Barbaru, danas su nastupile Andreja Dakovic koja je upisala poraz i pobjedu, dok je Marijana Miskovic upisala poraz.