Bez finalnog bloka na Europskim igrama

Judo je na rasporedu prvih Europskih igara u Bakuu, od 25.-28.lipnja. "Ono najbolje smo čuvali za kraj" - izjavio je Pierce O Callaghan, direktor za sport BAKU2015.

Drugog dana natjecanja u Heydar Aliyev areni na strunjaču su izašli i naši natjecatelji. Marijana Mišković probila je led za naše natjecateljice. U prvom kolu kategorije -63kg Mišković je bila bolja za jedan yuko od predstavnice Izraela Rotem Shor, u idućoj borbi čekala ju je Njemica Martina Trajdos, koja je iskoristila priliku u parteru te dovršila borbu tehnikom gušenja.

Andreja Đaković, također u kategoriji 63kg bila je u prvoj borbi bolja od Isabel Puche iz Španjolske, četiri minute borbe bez bodovanja ali tri opomene za Španjolku što je bilo i više nego dovoljno za prolaz. Đaković nije imala previše sreće sa ždrijebom, pa ju tako u drugom kolu pobjeđuje aktualna vice prvakinja Europe te brončana sa prošlogodišnjeg Svjetskog prvenstva u Rusiji. Tina Trstenjak iz Slovenije bila je bolja za jedan yuko nakon 4 minute borbe.

U kategoriju -70kg nakon kraće stanke vratila se Barbara Matić, brončana sa prošlogodišnjeg Europskog prvenstva u Montpellieru. Nargiz Ibrahimova iz Azerbeđana je pokušala zaustaviti Matić u prvom kolu, nažalost za domaće navijače Matić je završila pobjedom već u 59 sekundi sa ipponom. Šok je došao već u drugom kolu, Juliane Robra iz Švicarske zahvatom držanja pobjeđuje Barbaru Matić pred kraj same borbe.

Naš proslavljeni Olimpijac, Tomislav Marijanović bio je jedini muški natjecatelj danas. Marijanović se borio u kategoriji -81kg, ali u prvom kolu nije uspio pronaći rješenje za Alexandra Wicerzaka iz Njemačke koji je slavio ipponom.

Sutra nas očekuje nastup Ivane Maranić u kategoriji -78kg i Zlatka Kumrića -100kg.