Maja Blagojević osvojila europsko srebro, Dominik Družeta broncu!

Novi dan na Europskom judo prvenstvu do 23 godine i nove medalje za Hrvatsku! U kategoriji do 63 kilograma, Maja Blagojević osvojila je srebrnu medalju, a Dominik Družeta (do 81 kilograma) europsku broncu i tako su potvrdili kvalitetu hrvatskog juda.

Nakon srebra Tene Šikić, još jedna hrvatska judašica, Maja Blagojević, osvojila je europsko srebro (u konkurenciji mlađih seniora, do 23 godine). U prvoj borbi je svladala Ruskinju Lialinu od koje je izgubila na Europskom kupu u Dubrovniku.

Nakon toga je prošla Njemicu Herrmann, nakon što je njemačka judašica diskvalificirana zbog korištenja tehnike opasne po zdravlje protivnice.

Agresivan pristup isplatio joj se u polufinalu protiv Talijanke Greci, koja je zbog više kazni (1-2) izgubila te otišla u borbu za broncu, dok je Hrvatska dobila još jednu europsku finalisticu.

U finalu se borila protiv Britanke Livesey, ali je izgubila (0-11).

- Sretna sam zbog srebra i cijelog dana, osim finala. Mislim da sam mogla bolje protiv Britanke, ali bit će bolje idući puta. Posebno sam sretna i zbog trenera Pretranovića, kao i kolegice Tene. Sad skupa imamo srebro – rekla je Maja Blagojević nakon nastupa u finalu.

U istoj kategoriji nastupila je i Buga Kovač, ali nije uspjela u prvoj borbi svladati Španjolku Padilla Guerrero te je završila svoj nastup u Bratislavi.

U muškoj konkurenciji Dominik Družeta (do 81 kilograma) je pobijedio Moldavca Gotonoagu te u jako neizvjesnoj borbi kvalitetnog Nijemca Ressela. U četvrtfinalu ga je u zahvat uhvatio Poljak Kurzej te je Družeta u repasažu preko Šveđanina Bjorktorpa izborio borbu za brončanu medalju.

Brončanu medalju je osvojio predivnim bacanjem na ippon protiv Moldavca Zaborosciuca za zasluženo slavlje!