Bronca za Brešković na IBSA Europskom prvenstvu!

IBSA Europsko prvenstvo za slijepe i slabovidne osobe ove godine održalo se u Portugalskom gradu Odivelasu od 25. do 29. studenog. Iz dvadeset Europskih zemalja nastupilo je 99 judaša i judašica, a Hrvatska je imala dvoje predstavnika. Mirsad Bećirović u kategoriji do 66 kg te Lucija Brešković u kategoriji do 70 kg.

Pod vodstvom trenera Boška Rozge, juniorka Lucija je osvojila brončanu medalju pobijedivši predstavnicu Velike Britanije Natalie Greenhough na ippon. Prethodno je od aktualne paraolimpijske viceprvakinje iz Londona, ruskinje Tatiane Savostyanove izgubila na yuko, a za bolji plasman bila je potrebna pobjeda protiv još jedne predstavnice Rusije, Olge Zabrodskaie, međutim nedostajalo je sreće.

Mirsad Bećirović upisao je poraz od Portugalca Souse.

Ovaj fantastičan i povijesni rezultat ponajprije za Luciju, za hrvatski judo, kao i za JK Kaštela i grad Kaštela rezultat je ogromne upornosti i hrabrosti.