Zlato za Klibu u Italiji

Kadetska sezona tek je počela, a naši najmlađi predstavnici ozbiljno su shvatili svaki turnir što dovoljno dokazuje pet osvojenih medalja na Europskom kadetskom kupu u Italiji.

Na najviše postolje zasluženo se popela Lara Kliba koja je ostvarila četiri pobjede u kategoriji do 63kg. Zlatnu medalju osvojila je pobjedom u finalnoj borbi protiv Francuskinje Morgane Fereol. Ranije u eliminacijskim borbama Kliba je bila bolja od Tajde Senekovic (SLO), Martine Esposito (ITA) i Chiare Lisoni (ITA).

Filip Miljević osvojio je srebro u kategoriji preko 90kg, u finalnoj borbi slavio je Richard Sipocz (HUN). Do finala je došao pobjedama protiv Dylana Franceschettia i Tanoua Keite (obojica iz Francuske). U istoj kategoriji borio se i Marcel Škalec, koji je osvojio brončanu medalju. Upisao je pobjede protiv Felixa Sturmaira (AUT), Federica Bencivenga (ITA), Michala Borucki (POL) i Tanoua Keite (FRA), poražen je od Sipocza (HUN).

U kategoriji do 90kg broncu je osvojio Ardijan Sufaj koji u provoj borbi pobjeđuje Christiana Storta (ITA), drugu gubi od Csabe Totha (HUN), a vraća se pobjedama u borbi repasaža Sache Italiano (FRA) i u borbi za broncu protiv Jarca Jerneja (SLO).

Prvog dana natjecanja u kategoriji -44kg, broncu je osvojila Matea Behin. U borbi za medalju bila je bolja od Giorgie Pirrone (ITA). U eliminacijama je upisala poraz i dvije pobjede, bolja od nje bila je Justine Gaubert (FRA), a pobjedila je Ceciliu Pedulla (ITA) i Valeriu Uras (ITA).

Nadomak medalje ostale su Anđela Violić (5.mjesto -70kg) i Helena Vuković (5.mjesto +70kg), dok su plasmane ostvarili Đivo Gašpar (7.mjesto -90kg), Lucija Babić (7.mjesto -63kg) i Lara Cvjetko (7.mjesto -52kg).